• ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΖΩΗΣ - ΥΓΕΙΑΣ

Πέρα και πάνω από όλα τα ανθρώπινα αγαθά υπάρχει ένα που είναι το πρώτο. H υγεία.

• ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Ποιες επιλογές έχω για την ασφάλιση του αυτοκινήτου μου;

• ΣΚΑΦΗ ΑΝΑΨΥΧΗΣ

Σύμφωνα με το νόμο 2743/1999 η ασφάλιση Αστικής Ευθύνης των σκαφών αναψυχής είναι υποχρεωτική για όλα τα σκάφη με μήκος πάνω από 7 μέτρα, καθώς και για όλα τα ταχύπλοα.

• ΜΙΑ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΖΩΗ ΜΑΣ... ΜΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ

(Νίκος Καζαντζάκης, 1883-1957, Έλληνας συγγραφέας)

• Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΤΡΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ:

ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ, ΖΕΙ, ΠΕΘΑΙΝΕΙ. ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΕΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ, ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ (Jean de La Bruyère, 1645-1696, Γάλλος)

• ΕΥΕΛΙΚΤΗ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΝΤΑΞΗ:

Νέο πρωτοποριακό πρόγραμμα από την Εθνική Ασφαλιστική

• Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΑΙ ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ

(Jean-Paul Sartre, 1905-1980, Γάλλος φιλόσοφος)

• ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ

(Saul Bellow, 1914-2005, Αμερικανοκαναδός συγγραφέας, Νόμπελ 1976)

• ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Για ποιους κινδύνους μπορώ ν’ ασφαλιστώ;

• ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ ΙΑΤΡΩΝ

Οι βασικές κατηγορίες συμβολαίων Αστικής Ευθύνης είναι 1.Γενική Αστική Ευθύνη (με δυνατότητα επέκτασης για την κάλυψη της Εργοδοτικής Ευθύνης) 2.Επαγγελματική Ευθύνη 3.Ευθύνη Προϊόντος.

• ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ

Δυνατότητα ασφάλισης φωτοβολταϊκών συστημάτων με συνδυασμό καλύψεων (Κατά Παντός Κινδύνου Έργων Συναρμολόγησης, Μηχανικών Βλαβών, Απώλεια Εσόδων)

• Πρόγραμμα ''ΕΘΝΙΚΗ & ΣΧΟΛΕΙΟ''

Απευθύνεται σε ιδιοκτήτες ή ενοικιαστές Εκπαιδευτηρίων, Νηπιαγωγείων, Οικοτροφείων, Βρεφικών και Βρεφονηπιακών σταθμών, Ωδείων, και Φροντιστηρίων

Greek English Russian Ukrainian

Ασφαλιστικός Σύμβουλος

Αγγελική Απερτσόι, Ασφαλιστικός Σύμβουλος Εθνική Ασφαλιστική
Αγγελική Απερτσόι 
Ασφαλιστικός Σύμβουλος
Εθνική Ασφαλιστική
Αθήνα
Κιν.: +30 693 87 02 696
e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Newsletter

Καταχωρίστε το email σας για να μαθαίνετε πρώτοι τις προσφορές του Life-greece.gr
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟ

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟ #23

• sonicsotos
  • Το Άβαταρ του/της sonicsotos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • New member
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα παιδια , ειμαι ασφαλιστικος συμβουλος στην εθνικη ασφαλιστικη, να τονισω οτι σημασια δεν εχει μονο αν ειναι φθηνη η ασφαλεια , αλλα το τι παρεχει.. ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις , παιζει πολυ σημαντικο ρολο το brand name τη καθε εταιρειας γιατι απο οσο βλεπετε και εσεις καποιες κλεινουν σιγα σιγα , επισης παιζει πολυ σημαντικο ρολο αν ειναι ισοβιο το προγραμμα ή ετησιως ανανεουμενο. Σαφως καλυτερα ειναι τα ισοβια γιατι εχουν μια σταθερη κλιμαακα τιμων και δεν αλλαζουν αν ποτε υπαρξει νοσηλεια . ( Πχ αν πληρωνω 500 ευρω το χρονο και νοσηλευτω , του χρονου η εταιρεια ΔΕΝ θα μου ζητησει 600 ευρω για να κανει αποσβεση της νοσηλειας μου ) .
Για τοκετο φτανουν εως τα 2000 ευρω! - See more at: www.life-greece.gr/index.php/component/k...a-kalyptei-toketo#22
Τελευταία διόρθωση: από angel969. Αιτία: spam
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟ #22

• sonicsotos
  • Το Άβαταρ του/της sonicsotos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • New member
Καλησπερα παιδια , ειμαι ασφαλιστικος συμβουλος στην εθνικη ασφαλιστικη , να τονισω οτι σημασια δεν εχει μονο αν ειναι φθηνη η ασφαλεια , αλλα το τι παρεχει.. ισχυει το οτι πληρωνεις περνεις , παιζει πολυ σημαντικο ρολο το brand name τη καθε εταιρειας γιατι απο οσο βλεπετε και εσεις καποιες κλεινουν σιγα σιγα , επισης παιζει πολυ σημαντικο ρολο αν ειναι ισοβιο το προγραμμα ή ετησιως ανανεουμενο. Σαφως καλυτερα ειναι τα ισοβια γιατι εχουν μια σταθερη κλιμαακα τιμων και δεν αλλαζουν αν ποτε υπαρξει νοσηλεια . ( Πχ αν πληρωνω 500 ευρω το χρονο και νοσηλευτω , του χρονου η εταιρεια ΔΕΝ θα μου ζητησει 600 ευρω για να κανει αποσβεση της νοσηλειας μου ).
Για τοκετο φτανουν εως τα 2000 ευρω!
Τελευταία διόρθωση: από angel969. Αιτία: spam

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟ #4

• angel969
  • Το Άβαταρ του/της angel969
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
Στην Εθνική Ασφαλιστική αυτή τη στιγμή υπάρχουν 2 νοσοκομειακά προγράμματα – Απόλυτη Προστασία και Ολοκληρωμένη Προστασία,τα οποία δίνουν Επίδομα τοκετού (από 2000 και 1500 ευρώ αντίστοιχα) και επιπλέων περιέχουν Κάλυψη Προγεννητικού Ελέγχου (Δωρεάν).
Σε περίπτωση τοκετού ασφαλισμένης, που θα λάβει χώρα μετά την πάροδο τουλάχιστον δύο (2) ετών (730 ημερών) από την έναρξη ισχύος ή την επαναφορά σε ισχύ του παρόντος παραρτήματος, η Εθνική Ασφαλιστική καταβάλλει το Επίδομα Τοκετού που αναγράφεται στον ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΛΥΨΕΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΩΝ του αντίστοιχου Προγράμματος.
Για την καταβολή του επιδόματος αυτού πρέπει να προσκομισθεί στην Εθνική Ασφαλιστική ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩΣ και ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΕΞΙΤΗΡΙΟΥ του νοσηλευτικού ιδρύματος που συνέβη ο τοκετός.

ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟΚΕΤΟ #2

• niki
  • Το Άβαταρ του/της niki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • New member
Απ'όσο ξέρω τώρα πια οι ασφαλιστικές δεν καλύπτουν τον τοκετό - ένα μικρό επίδομα δίνουν μόνο αν δεν κάνω λάθος. Yπάρχει κάποια ιδιωτική ασφάλιση που μπορεί κάποιος να την ξεκινήσει τώρα και να του καλύψει τα έξοδα του τοκετού και αν ναι, σε πόσο χρονικό διάστημα απο τότε που ξεκινάς την ασφάλεια σε καλύπτει;
Τελευταία διόρθωση: από niki.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.448 δευτερόλεπτα